Зміни до Податкового кодексу: що варто знати
Усім привіт! Я – Інна Шершун, менеджер з податкового обліку і планування Kernel. Сьогодні поговоримо про актуальне – зміни до Податкового кодексу України, які набирають чинності з 1 січня 2022 року.
Як відомо, крім запровадження мінімального податкового зобов’язання для агровиробників, законопроектом №5600 передбачено ряд нововведень для бізнесу в різних сферах. Пропоную зупинитися детальніше на нових правилах оподаткування доходів, отриманих від продажу нерухомості.
Варто зазначити, що категорійний поділ нерухомості за наявністю пільг (у вигляді звільнення від сплати ПДФО та військового збору) та їх відсутністю залишається. Наприклад, до числа пільгових об’єктів належать житлові будинки, квартири, садові (дачні) будинки. Також враховуються земельні ділянки в межах норм безоплатної передачі (ст. 121 Земельного кодексу України), землі сільськогосподарського призначення, безпосередньо отримані у власність в процесі приватизації, земділянки, виділені в натурі (на місцевості). Єдина умова – перебування об’єктів нерухомості у власності протягом 3 років.
Що залишається без змін?
· Один раз на рік фізична особа має право на продаж пільгового об’єкта нерухомості без сплати ПДФО і військового збору.
· При другому продажу пільгової нерухомості та першому продажу непільгової нерухомості сплачуватимуться податки з доходу від за ставкою 5% (плюс ВЗб).
Фіксована ставка військового збору складає 1,5% від вартості об’єкта оподаткування.
Нарахування податку на доходи від подальших продажів нерухомості з нового року змінюється наступним чином:
· При третьому і подальших продажах пільгової нерухомості, а також при другому і наступному продажах непільгової нерухомості потрібно буде сплатити в державну казну вже 18% (плюс ВЗб).
Розмір податкового навантаження може обраховуватися за формулою «доходи від продажу мінус витрати на придбання». Якщо фізособа скористається таким правом, то за підсумками року доведеться сформувати декларацію, в якій відобразити усі отримані доходи та підтвердити зазначені витрати копіями необхідних документів.
· Третій і наступні продажі отриманого у спадщину об’єкта нерухомості обкладають податками за ставкою 5% (плюс ВЗб).
Будьте уважними, правильно сплачуйте податки і застосовуйте законодавчі зміни з максимальною користю!