• 20.01.2022

Е-ТТН – бухгалтерський тренд 2022 року

Усім добрий день! Я Михайло Голубаха, Керівник відділу бухгалтерського обліку та аудиту Kernel. І сьогодні хочу розповісти про тенденцію-2022 у бухгалтерському обліку, яка так чи інакше стосуватиметься всіх, хто має справу з перевезеннями.

Ще минулого жовтня, коли до законодавства були внесені зміни щодо габаритно-вагового контролю, майже непоміченим залишилося те, що Закон України «Про автомобільний транспорт» доповнили можливістю складати товарно-транспортні накладні в електронній формі. Тобто вже сьогодні обіг ТТН, якими супроводжуються перевезення підприємств, можна добровільно перевести в цифру. 

У листопаді 2021 року Міністерство інфраструктури оголосило свої амбітні наміри: розробка системи е-ТТН уже триває. Початок її тестування запланували на квітень 2022 року, а перехід на обов’язкове використання е-ТТН – на серпень 2022 року.

З того часу змінилася не одна робоча група посадовців разом з розробниками програмного забезпечення та перевізниками, а рішення про запровадження е-ТТН тільки закріпилося. Тож готуємося до того, що уже впродовж цього року все-таки доведеться перевести ТТН в електронний формат та розміщувати в загальному реєстрі.

Підписання е-ТТН електронними підписами буде здійснюватися в три прийоми:

  1. Уповноваженою особою вантажовідправника – при навантаженні автомобіля та створенні е-ТТН.
  2. При прийнятті вантажу – уповноваженою особою перевізника (водія або експедитора).
  3. При розвантаженні автомобіля – уповноваженою особою вантажоодержувача.

Повністю відмовитися від паперових ТТН, на наш погляд, не вийде, принаймні, на перших порах. Адже ТТН – один із документів, який є підставою для здійснення внутрішніх перевезень вантажів. Автоперевізники та водії разом з іншою документацією повинні мати при собі ТТН і пред’являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху (ст. 48 «Про автомобільний транспорт»). Змін у законодавстві щодо можливості надати роздруківку е-ТТН, як, власне, і обов’язковості застосовувати е-ТТН, ще немає, хоч вони і очікуються.

Разом з тим, готуватися до диджиталізації ТТН варто вже зараз. Адже це не робота одного дня, й однозначно буде викликом і для бухгалтерських служб, і для аграрного сектору взагалі.

Поділитися в соцмережах

Інші Новини

Інвестиції в землю – найвигідніші з доступних на сьогодні українцям капіталовкладень

Вітаю! На зв’язку Руслан Яковенко, керівник проєкту LandInvest. Це – онлайн-платформа проведення чесних земельних торгів, швидкої купівлі та прозорого продажу земельних діля...

Е-ТТН – бухгалтерський тренд 2022 року

Усім добрий день! Я Михайло Голубаха, Керівник відділу бухгалтерського обліку та аудиту Kernel. І сьогодні хочу розповісти про тенденцію-2022 у бухгалтерському обліку, яка т...

Окупність інвестиційних проєктів: що варто знати

Вітання! З вами Олександра Жилавюк, Керівник економічного відділу Агробізнесу Kernel. Сьогодні поговоримо на тему, яка хвилює всіх, хто вкладає свої кошти у...