• 24.01.2022

Інвестиції в землю – найвигідніші з доступних на сьогодні українцям капіталовкладень

Вітаю! На зв’язку Руслан Яковенко, керівник проєкту LandInvest. Це – онлайн-платформа проведення чесних земельних торгів, швидкої купівлі та прозорого продажу земельних ділянок. Ми розпочали свою роботу одночасно зі зняттям мораторію на землю. Пройшло пів року, і сьогодні я хочу поділитися спостереженнями за функціонуванням ринку землі з погляду інвестора, та показати вам, що інвестиції в землю – найвигідніші з доступних на сьогодні українцям капіталовкладень.


Міфи, якими ринок землі обріс ще до свого відкриття, поступово розвінчуються. Ніхто не відбирає українські чорноземи силою і не вивозить їх за кордон. Все склалося навпаки. 1 липня 2021 року власники паїв нарешті отримали право розпоряджатися ділянками на свій розсуд, агровиробники – шанс вийти з тіні, щоб працювати офіційно й абсолютно законно, а решта громадян – можливість інвестувати кошти в новий ліквідний актив.


Прогнози щодо масового продажу також не справдилися. Влітку в Україні було офіційно оформлено 32,1 млн га землі, 27,6 млн га – паї. Станом на кінець року з них продано лише 182 тис. га. Це свідчить про те, що люди усвідомлюють цінність наявних у них активів і очікують найбільш сприятливих умов, найвигідніших цінових пропозицій. Хоча попит на землю невпинно зростає. Якщо за перший місяць було укладено 1219 договорів купівлі-продажу ділянок площею від 1 га, то за пів року кількість угод зросла до 28 348.


Ключові цифри ринку землі 2021 по Україні:
• Середня ціна за 1 га – 38 478 грн
• Максимальна ціна операції – 5 035 000 грн


Оскільки ціни регулюються ринковими механізми, за прогнозами експертів вартість землі, як і попит, динамічно зростатиме. В цілому вартість землі залежить від регіону, кліматичних особливостей, характеристики ґрунтів. Платформа LandInvest надає інвесторам доступ до унікального каталогу земельних ділянок України. В нашому реєстрі можна знайти пропозиції, які точно підійдуть за вартістю та регіональним розташуванням.


Змоделюємо ситуацію. Ви – інвестор, який придбав землю. Що далі? Ви можете самостійно обробляти ділянку, здавати її в оренду або почекати і перепродати, тобто отримати разовий дохід або регулярний додатковий заробіток. Отже, купуючи землю ви, в будь-якому випадку, убезпечуєте себе від інвестиційних ризиків, зокрема, фінансових втрат.


ТОП областей за кількістю проданих ділянок:
• Харківська – 26 573 га
• Кіровоградська – 18 301 га
• Дніпропетровська – 16 346 га

ТОП інвестиційно привабливих областей за показником вартості землі та орендної платою:
• Полтавська
• Черкаська
• Київська

У LandInvest – своя аналітика. За цей час до нас звернулися 17,5 тис. пайовиків, які розпоряджаються 44 тис. га. Через платформу найчастіше продають та купують у Чернігівській та Полтавській областях, а найбільші за площею паї – у Харківській.


Як ми працюємо?
Користувачі залишають заявку на сайті, ми перевіряємо та оцінюємо ділянку, потім допомагаємо оформити договір. Ключовими учасниками земельних відносин виступають продавець, покупець та нотаріус. Ми просто допомагаємо сторонам швидше знайти спільну мову. В середньому процес триває 10 днів.
Що стимулюватиме розвиток ринку землі в Україні? Вигідні програми кредитування під заставу землі. Сподіваюся, питання вирішиться до 1 січня 2024 року, коли можливість набувати права власності на землю отримають юридичні особи.
А поки великі гравці не вступили у гру, раджу фізичним особам скористатися своїми правами на придбання 100 га. Інвестуючи у землю сьогодні ви точно зможете почуватися впевненими у завтрашньому дні!

Поділитися в соцмережах

Інші Новини

Е-ТТН – бухгалтерський тренд 2022 року

Усім добрий день! Я Михайло Голубаха, Керівник відділу бухгалтерського обліку та аудиту Kernel. І сьогодні хочу розповісти про тенденцію-2022 у бухгалтерському обліку, яка т...

Окупність інвестиційних проєктів: що варто знати

Вітання! З вами Олександра Жилавюк, Керівник економічного відділу Агробізнесу Kernel. Сьогодні поговоримо на тему, яка хвилює всіх, хто вкладає свої кошти у...

Використання інгібіторів нітрифікації є більш актуальним на перспективу

Добрий день, колеги! З вами Аркадій Лунгул, Керівник науково-дослідного відділу Kernel, доктор сільськогосподарських наук. За 9 років моєї роботи в компанії наш науково-досл...