• 22.02.2022

Агросезон-2022: якою має бути технологія вирощування

Добрий день, колеги! Я Олександр Мурзак, Головний технолог проєкту Open Agribusiness. Моє завдання – передавати партнерам-агровиробникам знання щодо сучасних технологій вирощування агрокультур, вміння адаптувати їх до агрокліматичних зон свого регіону та ресурсних можливостей власного підприємства.

Аграрний сезон 2022 уже на низькому старті. Якою в нинішніх умовах повинна бути технологія вирощування с/г культур – суцільна імпровізація чи продумана наперед шахова партія? Давайте розбиратися.

Опираючись на власний досвід, ми віддаємо перевагу другому варіанту, в основі якого – стратегічне планування та грамотна побудова базових систем технології.

Уявіть, що посіви – король на шахівниці. Ваша мета – захистити їх, виростити, зібрати урожай та отримати прибуток. Подбайте про вчасність кожного агротехнічного прийому за допомогою ПВПР (Плану весняних польових робіт).

Погода – це ферзь. Найсильніша фігура і найвпливовіший фактор майбутніх результатів для аграріїв. Погодні умови можуть змінюватися у будь-якому напрямку, впливати на врожай, а згодом і на прибуток. Перед початком робіт дайте собі відповіді на питання: «Скільки накопичилося вологи під ярі культури?», «Який фітосанітарний стан посівів озимини після відновлення вегетації?».

Продовжуємо. Ключові фігури першого ряду – сівозміна, системи захисту та підживлення культур. Пропоную зупинитися на кожній детальніше.

·         Сівозміна. Структура посівних площ має базуватися на рентабельності культур. Найрентабельнішими залишаються кукурудза, соняшник і ріпак. Раджу зосередитися на пошуку балансу між заробітком і самообманом, іншими словами – дотримуватися відсоткового співвідношення агрокультур у структурі посівів. Надто коротка ротація, наприклад, схема «соняшник – кукурудза – соняшник», з огляду на вартість та наявність ЗЗР, може змінити хід гри не на вашу користь. А нам важливо отримати можливість побудови економічно обґрунтованої системи захисту.

·         Захист. Відсутність низки засобів захисту рослин на ринку, зокрема ґрунтових препаратів у деяких регіонах України, вже підштовхують аграріїв задуматися про впровадження специфічних систем захисту на поточний сезон. Врахуйте, що кожен ваш хід повинен бути частиною єдиного плану. Аналізуйте ситуацію, оцінюйте ризики, прораховуйте перспективи.   

·         Підживлення. Висока ціна на добрива, несвоєчасна закупівля мікро- та мікроелементів живлення рослин змушують аграріїв шукати більш раціональні підходи. Ваша переможна тактика – постійний скаутинг посівів, формування карти внесення добрив і оперативне реагування на дефіцит елементів живлення.

Агросезон 2022 буде непростим. Частині агровиробників доведеться варіювати інструментами, розігрувати свої «шахові» партії задля досягнення високих показників врожайності. Моя вам порада: ніяких зайвих рухів та витрат, все має бути економічно обґрунтовано, а кожен крок – виправданим. Шах і мат.

Тримаймося разом! Вдалого нам сезону!

Поділитися в соцмережах

Інші Новини

Інвестиції в землю – найвигідніші з доступних на сьогодні українцям капіталовкладень

Вітаю! На зв’язку Руслан Яковенко, керівник проєкту LandInvest. Це – онлайн-платформа проведення чесних земельних торгів, швидкої купівлі та прозорого продажу земельних діля...

Е-ТТН – бухгалтерський тренд 2022 року

Усім добрий день! Я Михайло Голубаха, Керівник відділу бухгалтерського обліку та аудиту Kernel. І сьогодні хочу розповісти про тенденцію-2022 у бухгалтерському обліку, яка т...

Окупність інвестиційних проєктів: що варто знати

Вітання! З вами Олександра Жилавюк, Керівник економічного відділу Агробізнесу Kernel. Сьогодні поговоримо на тему, яка хвилює всіх, хто вкладає свої кошти у...