Використання інгібіторів нітрифікації є більш актуальним на перспективу
Добрий день, колеги! З вами Аркадій Лунгул, Керівник науково-дослідного відділу Kernel, доктор сільськогосподарських наук. За 9 років моєї роботи в компанії наш науково-дослідний відділ провів понад 16 000 польових дослідів, спрямованих на збереження та примноження родючості ґрунтів у різних агрокліматичних зонах.
Останні 6 років ми з командою досліджуємо інгібітори нітрифікації, або стабілізатори азоту. Це хімічні сполуки, що пригнічують активність нітрифікуючих бактерій і мінімізують втрати азоту з ґрунту, які відбуваються внаслідок мікробіологічних процесів. Тут варто зазначити, що трансформація азоту за участі мікроорганізмів відбудеться у будь-якому випадку, але, використовуючи інгібітори нітрифікації, ми здатні надовше зберегти добрива у ґрунті в амонійній формі, отже – пролонгувати їхню дію у часі. Крім цього, препарати знижують активність денітрифікуючих бактерій, що мінімізує газоподібні втрати азоту.
Наші дослідження сконцентрувалися на препараті NovaTec One від компанії Compo Expert. Цей інгібітор нітрифікації ми застосовували при внесенні рідких добрив КАС-32, який містить одразу три форми азоту – нітратну, амонійну та амідну. Детально вивчали дію препаратів на посівах кукурудзи, озимого ріпаку й озимої пшениці, змінюючи дозування.
Наприклад, схеми дослідного внесення для кукурудзи мали наступний вигляд.
Контроль: 350 кг КАС-32/га
1 варіант: 350 кг КАС-32/га + 2,5 л NovaTec One/га
2 варіант: 300 кг КАС-32/га + 2,1 л NovaTec One/га
Результати досліджень демонструють переваги використання інгібіторів нітрифікації:
· Приріст урожайності. В середньому ми отримали +7 ц/га кукурудзи, +5 ц/га озимого ріпаку та +4 ц/га озимої пшениці.
· Зниження витрат. Навіть зменшивши кількість внесених добрив на 15%, з інгібіторами нітрифікації ми досягли вищої врожайності культур. Загалом у Європі панує тенденція до зростання цін на азотні добрива, тому використання інгібіторів нітрифікації є більш актуальним і на перспективу.
· Збереження екологічного балансу. Стабілізатори азоту не здійснюють токсичного впливу! Перевірка ґрунтів у різних фазах розвитку рослин в динаміці показала незмінну кількість азотфіксуючих та інших груп мікроорганізмів, які відповідають за безперервність мікробіологічних процесів в трансформації азоту.
Отримані дані базуються на чотирикратному повторенні дослідів.
Наш досвід перевіряється часом і підтверджується успіхом!