• 15.12.2021

Що таке «точне землеробство»?

Мене звати Артем Бєлєнков, я засновник компанії SmartFarming. Разом з командою ми реалізували велику кількість проєктів, накопичили знання і досвід та відпрацювали логіку впровадження точного землеробства. Саме цією інформацією я і хочу поділитися з вами у цьому циклі матеріалів.

Точне землеробство — це про інноваційні технології, прийняття рішень на основі даних та аналітики, культуру агровиробництва і головне — про гроші.

Які задачі вирішує точне землеробство?

За його допомогою ви можете:

•  Виявляти та оцифровувати у грошовому еквіваленті проблематику виробництва

•  Управляти дослідами та порівнювати технологію/підходи/обладнання

•  Пріоритезувати інвестиції, вкладати гроші у проєкти із найбільшим потенціалом окупності

•  Проводити моніторинг виконання операцій протягом сезону

•  Аналізувати фактичні результати виробництва та проєктів із підвищення ефективності

Без точного землеробства всі ці задачі сьогодні важко уявити і неможливо реалізувати.

З чого складається точне землеробство?

⠀•  Інноваційні технології

Сюди належить велика кількість сучасного обладнання та програмного забезпечення. Головне ваше завдання до початку впровадження – розробити чітку, зрозумілу конфігурацію та не створювати у господарстві «зоопарк» систем та брендів.

⠀•  Дані та аналітика

Мається на увазі інформація про ґрунти, посіви, виконані операції, урожайність, метеодані. На кожен гектар у виробництві протягом сезону збираються десятки карт та відслідковуються десятки показників. Дуже мало компаній розуміють, як управляти цим масивом даних.

⠀•  Організаційна структура компанії

Це блок, який поховає будь-які інвестиції, будь-які круті проєкти, якщо його не пропрацювати якісно. Поховає через халатність, відсутність мотивації та абсолютну байдужість людей.

У компанії має бути чітко визначена роль керівника проєкту, зрозуміла мотиваційна політика, відпрацьовані бізнес-процеси. Потрібні регулярні навчання.

Наступного разу я поділюся із вами нашими підходами до впровадження точного землеробства.

Пам’ятайте, що сучасні технології – це про гроші, саме тому їх потрібно правильно рахувати.

Поділитися в соцмережах

Інші Новини

Інвестиції в землю – найвигідніші з доступних на сьогодні українцям капіталовкладень

Вітаю! На зв’язку Руслан Яковенко, керівник проєкту LandInvest. Це – онлайн-платформа проведення чесних земельних торгів, швидкої купівлі та прозорого продажу земельних діля...

Е-ТТН – бухгалтерський тренд 2022 року

Усім добрий день! Я Михайло Голубаха, Керівник відділу бухгалтерського обліку та аудиту Kernel. І сьогодні хочу розповісти про тенденцію-2022 у бухгалтерському обліку, яка т...

Окупність інвестиційних проєктів: що варто знати

Вітання! З вами Олександра Жилавюк, Керівник економічного відділу Агробізнесу Kernel. Сьогодні поговоримо на тему, яка хвилює всіх, хто вкладає свої кошти у...