Кернел сформував перший ступеневий маршрут для спільного перевезення зерна
Перший партнерський ступеневий маршрут успішно сформовано на базі онлайн-платформи Кернел Transithub. 53 вагони-зерновози вже прямують до станції «Чорноморськ-порт».
Одна з проблем, з якою зіткнулися українські аграрії в умовах рекордного врожаю, не тільки відсутність залізничних вагонів для перевезення продукції, а і питання повагонних відправлень. При розподілу локомотивів Укрзалізниця віддає пріоритет тим елеваторам, на яких можна одразу завантажити рухомий склад з 54 вагонів. При цьому зерносховищ з такою потужністю в Україні лише 70. На всі інші елеватори зерновози подаються за залишковим принципом. Рішенням проблеми стають ступеневі маршрути, які формуються групою товаровиробників чи трейдерів на кількох елеваторах і залізничних станціях. Базою для організації таких перевезень стала онлайн-платформа Кернел Transithub. Також інформація про планування маршрутів публікується в телеграм-каналі.
«За рахунок запуску онлайн-платформи ми почали змінювати модель вантажних перевезень в Україні. Формування ступеневих маршрутів дозволить оптимізувати залізничні перевезення зерна й зменшити ризик отримання збитків через несвоєчасність доставки продукції до кінцевого покупця. На часі – вирішення питання забезпечення ступеневих маршрутів вагонами й локомотивами», – зазначає Микола Мірошниченко, Директор з Логістики Кернел.
Михайло Кравченко, Керівник відділу забезпечення рухомим складом Кернел повідомив, що завантаження першого маршруту відбулося на станціях «Кабанне» та «Рубіжне».
«Всі вагони були завантажені за 30 годин, що на 18 годин швидше від запланованої норми. Сам механізм створення ступеневих маршрутів ми відпрацювали спільно з Українською зерновою асоціацією відповідно до вимог Центру транспортної логістики, – коментує Михайло. – Головна ідея та мета нашого онлайн-інструменту – самоорганізація учасників логістичного ринку. Перехід до такого формату вагонних відправок стане закінченням ери класичної моделі залізничних перевезень в Україні».
Партнерський маршрут команда логістики Кернел сформувала разом з компанією «Almeida Group». Також до спільного вирішення логістичної проблеми в Україні приєдналися й інші учасники зернового ринку – компанії Транско, Суффле АГРО, Астарта, МХП та ін.
«Ми на власному досвіді переконались, що проект Transithub дає можливість максимально задіяти лінійні елеватори, які технічно не можуть здійснювати завантаження повноцінних маршрутів. Можливість організації таких полігонних відправок посприяє ефективній роботі сільськогосподарських підприємств та торговельних компаній», – зауважує Максим Волченко, Керівник компанії «Almeida Group».
Нагадаємо, першу в Україні цифрову платформу для формування збірних залізничних маршрутів Кернел запустив наприкінці 2018 року. В режимі онлайн компанія інформує учасників ринку щодо логістики перевезень Кернел з метою формування спільних вантажних перевезень сільгосппродукції.