• 07.02.2022

Експерт відповідає: у фокусі уваги – дрони-обприскувачі

Я Валерій Яковенко, співзасновник DronUA. Продовжую відповідати на ваші запитання про дрони-обприскувачі. Тримайте нову порцію корисної інформації з життя інноваційної техніки :)

Планую почати в новому сезоні обробляти поля дроном і досі не розібрався з питанням норми виливу. Розкажіть, будь ласка, про це детальніше та наведіть приклади робіт з конкретними моделями дронів.

За досвідом минулого сезону оптимальна норма внесення робочого розчину практично всього спектра ЗЗР (гербіциди, фунгіциди, інсектициди та десиканти) становить 4-6 літрів на гектар (для моделі XAG XP2020). Вже з упевненістю можемо сказати, що для нових, флагманских моделей 2022 XAG V40 і XAG Р40 норма внесення робочого розчину залишиться колишньою і буде зафіксована на рівні 5 літрів на гектар для переважної більшості препаратів.

Чи можна дроном вносити трихограму?

Для розселення трихограми використовуються спеціально пристосовані компактні дрони з трихограмницею. Використання дронів-обприскувачів для цього не виправдане з погляду продуктивності. 

Яка дальність польоту дрона?

Дальність польоту дрона обмежена ємністю заряду батареї, з можливістю виконання заданої місії і повернення приладу на вихідну точку для заміни батареї.

Яку вагу піднімає дрон?

Вантажопідйомність залежить від моделі. Наприклад, XAG V40 здатен піднімати до 16 кг корисного навантаження, а P40 — до 20 кг.  

Скільки часу треба заряджати батарею? 

Повне заряджання батареї триває 11,5-12 хвилин.

Як довго триває політ дрона?

Одного заряду батареї дрона вистачає на 12 хвилин польоту. 

Наскільки має бути потужним генератор, щоб заряджати батареї? Яким чином відбувається заряд батарей?

Батареї можуть заряджатися як від електромережі, так і від генератора. Генератор XAG потужністю 4 кВт має вмонтований зарядний пристрій і безпосередньо підключається до батареї. При використанні сторонніх генераторів їх номінальна потужність має бути дещо вищою — до 5-5,5 кВт через втрати потужності при проходженні струму через зовнішній зарядний пристрій.

На якій площі посівів внесення ЗЗР відбувалося за допомогою дронів у 2021 році?

Якщо говорити про компанію DroneUA, то минулого року дронами було оброблено 1 млн гектарів сільськогосподарських земель.

Яка ширина захвату розпилення?

Цей показник залежить від моделі дрона: наприклад, у V40 ширина захвату розпилення складає 10 метрів, а у Р40 — 8 метрів.

У чому заощадження для агровиробника, якщо використовувати технологію внесення ЗЗР дронами XAG?

Економія матиме такі показники:

  • зменшення використання води на 95%
  • зменшення використання пестицидів на 30%
  • зменшення використання пально в середньому у 20 разів, порівняно з традиційною технікою
  • зменшення операційних та логістичних витрат
  • збереження від 2 до 10% врожаю через відсутність технологічних колій.
Поділитися в соцмережах

Інші Новини

Інвестиції в землю – найвигідніші з доступних на сьогодні українцям капіталовкладень

Вітаю! На зв’язку Руслан Яковенко, керівник проєкту LandInvest. Це – онлайн-платформа проведення чесних земельних торгів, швидкої купівлі та прозорого продажу земельних діля...

Е-ТТН – бухгалтерський тренд 2022 року

Усім добрий день! Я Михайло Голубаха, Керівник відділу бухгалтерського обліку та аудиту Kernel. І сьогодні хочу розповісти про тенденцію-2022 у бухгалтерському обліку, яка т...

Окупність інвестиційних проєктів: що варто знати

Вітання! З вами Олександра Жилавюк, Керівник економічного відділу Агробізнесу Kernel. Сьогодні поговоримо на тему, яка хвилює всіх, хто вкладає свої кошти у...