• 26.11.2020

Вчені виявили новий вид цистоподібної нематоди на томаті

У Мексиці виявлено новий вид цистоподібної нематоди, що розвивається на томатах (Solanum lycopersicum) та білій лободі (Chenopodium album). Його назвали Cactodera solani.

Про це пише SadyOgrody.pl.

«На коренях заражених рослин виявлені білі видовжені самки та цисти від коричневого до чорного кольору у формі лимона довжиною приблизно 0,4 мм. Нематода була виявлена лише в одній теплиці Мехіко», — йдеться у повідомлені державної інспекції охорони рослин Польщі (PIORiN).

У заражених рослин томатів спостерігався хлороз листя та симптоми в’янення, тоді як у білої лободи шкідник не виявляв симптомів зараження. На даний момент немає інформації про те, чи спричинив C. solani втрати врожаю томатів.

«Розвиток нематоди одного покоління на томатах тривав 49 днів, і щороку розвивалося кілька поколінь. Цей вид був описаний нещодавно, звідси відсутність даних про його географічне поширення. Враховуючи симптоми, спричинені нематодами в Мексиці, не можна виключати, що якщо вона пошириться в інші країни, вона буде сприяти появі симптомів інфекції у томатів, подібно до теплиці в Мексиці, але важко передбачити, чи вплине це на зменшення врожаю», — інформує PIORiN.

Довідник шкідників

Поділитися в соцмережах

Інші Новини

Кернел сформував перший ступеневий маршрут для спільного перевезення зерна

Перший партнерський ступеневий маршрут успішно сформовано на базі онлайн-платформи Кернел Tra...

Вітаємо сільгоспвиробників України з новорічно-різдвяними святами!

Шановні партнери!

Кернел запустив перший в Україні сервіс для спільних вантажних перевезень сільгосппродукції

Transithub стане незамінним інструментом у діяльності як великих трейдерів, так і при...