Рушійні сили агробізнесу

Інвестори, власники агрокомпаній та безліч інших стейкхолдерів індустрії обговорили в Бостоні на AgTech Nexus USA найрізноманітніші теми – від штучного інтелекту до культивування білків та блокчейна. Всі ці технології мають потенціал докорінно змінити агробізнес на багатьох рівнях.

Однією з компаній, яка сумлінно працює над удосконаленням агробізнесу, є Indigo Ag. Їхня технологія удобрення насіння на основі мікробіому має сприятливий вплив на природні процеси і покращує стійкість та розвиток рослин, підвищуючи врожайність. Зараз компанія спеціалізується на бавовні, кукурудзі, рисі, сої та пшениці.

Вона також намагається вирішити проблему екологічної безпеки. Їхня лінійка продуктів для подолання дефіциту води дозволяє збільшити врожайність без використання надмірної кількості хімікатів або води. Indigo спеціалізується на продуктах життєдіяльності мікроорганізмів, які можуть вирішити проблему обмеження використання селітри без надмірного застосування синтетичних добрив.

Indigo Ag увійшла до семи найкращих стартапів у рейтингу Successful Farming 2018, що є досить значним показником результативності, якщо врахувати, що компанію було засновано лише в 2016-му. Та вже за перші півроку свого існування цей стартап з Массачусетса досяг значних успіхів, включаючи розробку програми сховищ сільськогосподарського типу та засадження сотень тисяч акрів кукурудзою, соєю, рисом та бавовною.

Саме тому президентові та генеральному директорові Indigo, Девідові Перрі, випала честь виступати на AgTech Nexus USA та поділитися своїми поглядами стосовно основних рушійних сил агробізнесу. На його думку, саме наступні чинники можуть докорінно змінити АПК в найближчому майбутньому.

Перехід до екологічно безпечного виробництва. Все частіше й частіше ми зустрічаємо це словосполучення у гігантів промисловості, оскільки споживачі вимагають все більше інформації про продукти, які купують. «Наприклад, до липня 2020 року 100% бавовни, яка використовується в продуктах торгової марки Kmart, буде вирощуватися за новими, екологічно безпечними стандартами», – каже Перрі.

Walmart також долучилися до цього еко-руху, запустивши проект Gigaton у 2016 році. Компанія поставила собі за мету зменшити викиди парникових газів у своєму циклі виробництва та збуту до 1 млрд метричних тонн (1 гігатонна). Це еквівалентно вилученню 211 млн пасажирських транспортних засобів з доріг США на рік.

«Гадаю, вони також справлять значний вплив на агробізнес», – дійшов висновку Перрі.

Розвиток мікробіології. «Ми застосовуємо мікробіологію для збільшення врожайності, особливо в умовах дефіциту води. Існує реальна можливість, що в майбутньому ця технологія замінить більшість добрив та хімікатів, які використовуються в агробізнесі зараз. Гадаю, протягом наступних 10 років ми побачимо значне зниження кількості хімікатів та добрив у промисловості, їх заміну технологіями, які є більш природними та не шкодять ані довкіллю, ані споживачам», – розповідає Перрі.

Застосування інтелектуальної обробки даних. «Сьогодні фермери ефективно використовують бази даних у своєму бізнесі, хоча їм не вистачає інформації для ефективного прийняття рішень. Фермерові потрібно приймати сотні рішень між посівом та збором врожаю, причому всі ці рішення так чи інакше впливатимуть на врожайність», – говорить Перрі.

Керівник Indigo Ag вважає, що майже кожне із таких рішень не є оптимальним варіантом, оскільки у фермерів немає всіх необхідних даних для вибору найкращого підходу до вирішення тієї чи іншої проблеми:

«Якби ми знали, що робить кожен фермер у США та якими будуть наслідки його рішення, ми могли б написати алгоритм, здатний відповісти на всі питання – для кожної ферми з певним типом ґрунту при певному кліматі і певних цінах на товари та сировину. На основі такої інформації фермери могли б приймати оптимальні рішення для своїх конкретних умов».

Перрі продовжив, розказавши, що сьогодні жоден фермер не має всіх необхідних для себе даних: «Вам потрібно обробити сотні мільйонів гектарів, щоб справді отримати змогу розробити для себе дієвий алгоритм. Крім того, вам знадобляться певні процеси для обробки цих даних та повернення їх фермерам, аби вони могли приймати рішення на основі отриманої інформації. Якщо ми почнемо збирати ці дані та створимо необхідні інструменти для їх використання фермерами, гадаю, ми побачимо кардинальні зміни у врожайності та прибутках».

Agriculture