Революційні методи прогнозування погоди

Нова система з Університету Міссурі використовує радар для вимірювання розміру дощових крапель у хмарі, що дозволяє більш точно прогнозувати погодні зміни.

Прогнозування погоди є життєво важливим для фермерів – опади, вологість, температура, ризики повеней та засухи значним чином визначають їхні дії. Але чим далі ви знаходитесь від метеостанції, тим важче точно спрогнозувати зміни погодних умов. Однак дослідники з Університету Міссурі, здається, винайшли інструмент, який допоможе фермерам отримувати більш точні погодні дані.

Виявилось, що розмір дощової краплини є дуже гарним показником погодних змін. Зокрема розмір окремих краплин у хмарі дозволяє більш точно спрогнозувати дощ. Утім цей показник можна використовувати й з іншою метою. Наприклад, маленькі краплі випаровуються швидше, ніж великі. А, як ми пам’ятаємо ще зі шкільної програми, випаровування створює ефект охолодження (ось, чому ми пітніємо, коли перегріваємось).

Рівень випаровування також здатен допомогти при визначенні кількості опадів, які випадуть на землю та залишаться у ґрунті. Ця інформація врешті може зменшити витрати води, дозволяючи фермерам точніше налаштовувати полив, щоб компенсувати нестачу вологи.

Цю науку можна використовувати і в інших напрямках: наявність малих крапель та прохолодне повітря, яке вони створюють, також ущільнюють повітря, що, у свою чергу, може спричинити посилення вітру – так написав у Forbes метеоролог із NASA. Така інформація може виявитись корисною для метеорологів при прогнозуванні ураганів та їхньої потужності.

Дослідники з Університету Міссурі створили систему, яка використовує промені радара – один горизонтальний та один вертикальний – для відстежування та вимірювання дощових крапель на шляху від хмари до землі. Вчені стверджують, що з цими новими даними можна значно підвищити точність прогнозування погоди, особливо в районах на відстані більше 30 кілометрів від найближчої синоптичної станції.

Теоретично, синоптичні станції, які використовуватимуть цю нову технологію, зможуть давати фермерам та іншим мешканцям з віддалених регіонів значно точнішу інформацію про погодні зміни. Один з авторів дослідження сказав виданню Columbia Missourian, що не очікує негайних та кардинальних змін у прогнозуванні погоди, та сподівається, що їхня розробка стане кроком до вдосконалення поточних можливостей синоптиків.

Modern Farmer